Fußball: Bundesliga - Relegation, VfL Wolfsburg - Eintracht Braunschweig am 25.05.2017 in der Volkswagen-Arena in Wolfsburg (Niedersachsen). Wolfsburgs Mario Gomez (r) nimmt den Ball an. (Wichtiger Hinweis: Aufgrund der Akkreditierungsbestimmungen der DFL ist die Publikation und Weiterverwertung im Internet und in Online-Medien während des Spiels auf insgesamt fünfzehn Bilder pro Spiel begrenzt.) Foto: Peter Steffen/dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

Dikur kampion i Bundesligas, sonte luajti ndeshjen e parë te play-out përballë skuadrës së ligës së dytë Braunschweig dhe arriti të fitoj minimalisht 1:0, me golin që e shënoi i famshmi Mario Gomes nga penalltia. Edhe pse “ujqit” luajtën në shtëpi, ata nuk arritën të shënojnë edhe së paku një gol tjetër në mënyrë që ta kenë më të lehtë ndeshjen e kthimit që në program është të hënën mbrëma.

Artikulli paraprakTrepça ’89 në hap me klubet evropiane! Ja veprimi i fundit i kampionëve
Artikulli tjetërInzaghi merr drejtimin e skuadrës së njohur në Seria A