Inter konfirmohet skuadra më e mirë në Itali.

Lideri aktual dhe favoriti kryesor për titull, mposhti rivalin e madh Juventusin me rezultat 1-0, duke shkuar në +4 pikë dallim, por nuk do të thotë shumë dallimi i pikëve sa e lojës, e cila është larg më e mirë se biankonerët, shkruan Korneri.net

Ok, derbin e vendosi autogoli i mbrojtësit Gatti, mirëpo portieri polak Wojciech Szczęsny, e shpëtoi Juven nga humbja e thellë, pasi bëri tri pritje të jashtëzakonshme, derisa njëherë e shpëtoi edhe shtylla.

Interi e meritoi fioren, moti tri pikë të vlefshme, dhe aigurt po ecën drejt nhmrin jubilar 20-të, që quhet ndryshe Scudetto. /Korneri.net

Artikulli paraprakAtlanta po shkel në shtëpi, bie edhe Lazio
Artikulli tjetërLlorente ia ndali në “fyt” gëzimin dhe fitoren e Realit në kohën shtesë