Nuk do të mund të mbetet në Emirates edhe për një kohë.

Sulmuesi i krahut, Theo Walcott, nuk ka vend te Arsenali dhe një futbollist si ai nuk mund të qëndroj diku ku nuk ka minutazh të duhur sidomos pak muaj para fillimit të kampionatit botëror Rusia 2018, shkruan Korneri.net.

Sipas mediave britanike Walcott pritet që të huazohet diku në Angli, dhe gjasat më të ëmdha apo skuadrat që më së shumti kanë shfaq interesim për të janë, West Ham dhe Southampton. Pritet konfirmimi edhe i Arsene Wengerit. /Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Ja kur zhvillohet revanshi Haye – Bellew
Artikulli tjetërE pabesueshme: Dështon botërori i Katarit, ja ku mund të zhvendoset kampionati?