Sulmuesi ndër më të kërkuarit në Evropë gjatë këtij afati kalimtar veror, polaku Arkadiusz Milik, pasi u prezantua të hënën mbrëma në San Paolo në 90’ vjetorin e themelimit të klubit, ai gjatë pasdites edhe zyrtarisht është prezantuar para gazetarëve dhe nënshkrojë me skuadrën italiane Napoli për pesë vitet e ardhshme.

Ish anëtari i Ajax, ka kaluar te Napoli për 35 milionë euro, dhe menjëjerë mori zemrat e tifozëve të cilët presin shumë nga ai gjatë këtij edicioni sin ë Serie A ashtu edhe në Champions League.

Artikulli paraprakShumë afër transferimit
Artikulli tjetërMilan pas sllovenit të “Viola-s”