“Interesimi i Red Devils? Mesiguri interesante, por jam mirë në Madrid”

Kështu  Raphaël Varane i ka mbyll të gjitha mundësitë që të largohet nga Real Madridi pasi sipas tij nuk ku të shkoj më lartë në karrierë pasi askush nuk është mbi Realin.

“Jam dakord që United është një top-klub, dhe ka një trajner si Jose Mourinho, mirëpo unë kamë vendosur të mbetetm këtu ku jam sepse ndihem sin ë shtëpi” e përfundoi deklaratën e tij Varane i cili ka kohë që përmendet si mundësi e mirë që të transferohet në Old Trafford.

Artikulli paraprakLippi sërish i pari në botë
Artikulli tjetërChelsea, Gati 15 milionë për Thiago Maia