Skuadra spanjolle Valencia, këtë edicion në La Liga po shkëlqen.

Sipas të gjithë analistëve të futbollit, metitat më të mëdha i ka trajneri Marcelinho, që e këndell skuadrën fantastike spanjoll e cila me këtë ritëm sigurtë do të sugojë një vend në Ligën e Kampionëve edicionin tjetër, shkruan Korneri.net.

Pikërisht është vet trajneri që e ka obliguar skuadrën që ta transferojnë definitivisht mesfushorin Geoffrey Kondogbia, që është i huazuar nga Inter dhe i cili e ka dëshmuar vetën në La Liga. Skuadra italiane kërkon 25 milionë euro, por sigurtë ky çmim do të minimohet shumë pasi ën drejtim të klubit Italian ka shkruar si shkëmbim mbrojtësi João Cancelo. Për t’i shmangur dy klubet londineze Arsenal dhe Tottenha, Valencia duhet të bëjë “pazar” të shpejtë me italianët pasi Valencia e ka të drejtën për blerjen e kartonit të tij. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë tjetër mbrëmje spektakli dhe drame basketbollistike në NBA
Artikulli tjetërDigitalb Kupa: Formacionet zyrtare Vllaznia – Llapi