Ndeshja derbi e xhiros së 21-të në Serie A ndërmjet Milanit dhe Napolit u mbyll me fitoren e skuadrës së Maurizio Sarri prej 1:2 falë paraqitjes mjaftë të mirë në pjesën e parë të ndeshjes.

Në fakt të tre golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë.

Fillimisht Napoli shënoi me anë tp Insigne dhe vetëm pak çaste më vonë Callejon dyfishoi epërsinë e Napolit prej 0 me 2.

Napoli’s midfielder from Italy Lorenzo Insigne celebrates with teammates after scoring a goal during the Italian Serie A football match between AC Milan and Napoli at the San Siro Stadium in Milan on January 21, 2017. / AFP / GIUSEPPE CACACE (Photo credit should read GIUSEPPE CACACE/AFP/Getty Images)

Pikërisht në pjesën e parë Kucka e riktheu në lojë Milanin, por edhe në pjesën e dytë ekipi i Montellas luajti shumë më mirë se Napoli nuk arriti të shënojë të paktën golin e barazimit.

Napoli me këtë fitore ka 44 pikë, një më shumë se lideri Juventus, kurse Milan edhe pse humbi mbanë pozitën e pestë me 37 pikë.

Artikulli paraprakDy lëndime serioze për Real Madridin
Artikulli tjetërFOTO/ Notat e lojtarëve: Milan 1-2 Napoli. Ja vlerësimi për Hysajn