Shumë media spanjolle dhe italiane janë duke shkruar ditëve të fundit se mesfushori francez Moussa Sissoko pritet që të largohet që në janar nga Tottenham pasi atje nuk ka vend dhe kjo po i pengon lojtarit pasi e ndien vetëm sit ë rëndësishmë, e jo si futbollist për plan të dytë.

Kështu, Sevilla në SDpanjë dhe Juventus në Itali, janë të interesuar për shërbimet e tij dhe janë gati të ofrojnë rreth 20 milionë euro për shërbimet e tij.

 

Artikulli paraprakKjo është oferta e Chelsea për anëtarin e Napolit
Artikulli tjetërBarcelona kthehet fuqishëm, humbin skuadrat turke