Real Madrid gjithmonë po i gëzon tifozët në minutat e fundit të ndeshjeve. Edhe ndaj Valencias në Santiago Bernabeu, klubi mbretëror shënoi fitore në minutën e 86 me golin e brazilianit Marcelo me rezultatin final 2:1, shkruan Korneri.net.

Në 10 minutat e fundit të ndeshjeve Real Madridi ka fituar deri më tani plot 17 pikë, duke shënuar në total 20 gola, dhe në këtë aspect nuk ka asnjë skuadër jo vetëm në Spanjë, por edhe në Evropë që ka bilanc të mirë gjatë kësaj periudhe kohore. /Korneri.net

Artikulli paraprakMan City afër mbrojtësit të Southampton
Artikulli tjetërNjeriu i rekordeve