Është hedh shorti edhe për ngjarjen e dytë të rëndësishme në futbollin evropian, Europa League. Shumë skuadra të njohura evropiane do të jetë pjesë e kësaj gare pasi vitin e kaluar nuk arritën të gjejnë rezultate të mira në kampionatet e tyre respective.

Më poshtë mund t’i shihni komplet grupet e ndara dhe skuadrat pjesëmarrëse.

 

 • Grupi A
 • Manchester United
 • Fenerbahce
 • Feyenoord
 • Zorya
 • Grupi B
 • Olympiacos
 • Apoel Nicosia
 • Young Boys
 • Astana
 • Grupi C
 • Anderlecht
 • Saint Etienne
 • Mainz
 • Gabala
 • Grupi D
 • Zenit
 • Az Alkmaar
 • Maccabi Tel Aviv
 • Dundalk
 • Grupi E
 • Viktoria Plzen
 • Roma
 • Austria Vienna
 • Astra
 • Grupi F
 • Athletic Bilbao
 • Genk
 • Rapid Vienna
 • Sassuolo
 • Grupi G
 • Ajax
 • Standard Liege
 • Celta Vigo
 • Panathinaikos
 • Grupi H
 • Shakthar Donetsk
 • Braga
 • Gent
 • Konyaspor
 • Grupi I
 • Schalke
 • Salsburg
 • Krasnodar
 • Nice
 • Grupi J
 • Fiorentina
 • Paok
 • Slovan Liberec
 • Qarabag
 • Grupi K
 • Inter
 • Sparta Praga
 • Southampton
 • Hapoel Beer Sheva
 • Grupi L
 • Villarreal
 • Steaua Bucarest
 • Zurich
 • Osmanlispor
Artikulli paraprakGabigol në Milano, entuziazmi i madh tek tifozët
Artikulli tjetërFoto ekskluzive e Joao Mario