Një aksident i rëndë i ka ndodhur skuadrës braziliane të futbollit Chapecoense. 81 persona shumica nga stafi i skuadrës të cilët udhëtonin me aeroplan nga Bolivia, u rrëzua jo larg qytetit kolumbain Medelin.

Sipas rasporteve të fundit 76 persona kanë vdekur, ndërsa ka edhe mbijetuar, njëri prej tyre është futbollist. Kjo skuadër është dashur që të mërkurën ta zhvillojnë ndeshjen e Kupës kundër Atletico National.

Këto janë fotot e aeroplanit të rrëzuar pas fatkeqësisë së madhe që i ndodhi kësaj skadre, ndërsa futbolli dhe shteti në Brazil është në zi.

foto-aeroplani

 

Artikulli paraprakLuis Figo mbanë seancë stërvitore!
Artikulli tjetërFotografia e fundit e skuadrës së bashku, këta janë të mbijetuarit