Luis Figo ka veshur këpucët dhe tutat e trajnerit, për një ditë në Akademinë Nike në Milano, e cila u mbajtë në qendrën sportive  “Piccolo Stadio Scarioni 1925”.

figo-1

Firma e njohur e veshmbathjeve sportive Nike, ka hapur një fushë që ofron shërbime ekskluzive dhe të lirë që lejon fëmijët qasje në seancat e trajnimit të udhëhequr nga trajneri profesionist si dhe nga disa prej lojtarëve më të mirë në Serie A. Pas Icardi, Eder, Bonucci dhe Barzagli, seancën stërvitore e mbajti edhe dikur ish fituesi i “Topit të Artë.”

figo-2

Artikulli paraprakFundi i shkëlqimit të Kaka-së: Gjithçka mbyllet me Orlando, rikthehet aty edhe ku e nisi karrierën?
Artikulli tjetërRrëzohet aeroplani i skuadrës braziliane, 76 të vdekur