Real Madrid ka fituar ndeshjen e sontme në udhëtim te Osasuna me rezultat 1:3.

Në fakt në bazë të rasteve të krijuara dhe atë që dha sonte Osasuna rezultati më real do të ishte ndoshte ai i barabartë.

Golat për madrilenët u shënuan nga Ronaldo, Isco dhe Vazquez kurse golin e vetëm për Osasunën e shënoi Leon.

Pas kësaj fitoreje Real Madrid rikthehet si lider në La Liga me 49 pikë.

Artikulli paraprakDëmtim i rëndë në fushë, Lila dërgohet me helikopter në spital
Artikulli tjetërFiorentina bindëse ndaj Udinese