Sipas raporteve më të fundit të së përditshmës spanjolle “Marca”, Real Madrid është duke e shikuar mundësinë që të nënshkruajë me lojtarin që doli nga akademia e tyre e njohur me emrin Castilla, Marcos Alonso.

Alonso verëb e kaluar u transferua te Chelsea nga Fiorentina dhe deri më tani ka treguar formë të shkëlqyer, madje ka realizuar edhe gola.

Artikulli paraprak35. triple-double i Rusell Westbrook, kurrë askush si ai?!
Artikulli tjetërDrogba befason me skuadrën e re