Manchester City, ka nis të mendoj për afatin e ardhshëm veror. Nuk do të thotë se zyrtarët e klubit janë duke menduar që të përforcohen, por edhe të vazhdojnë kontrata me disa lojtarë që u duhen edhe për vitet tjera.

Njëri prej tyre është Fernandinho i cili do të ketë në duar kontratë të re, pasi kjo aktuale i skadon në vitin 2018, dhe sa më shpejtë që ai nënshkruan aq më shpejtë do të largohen skuadrat e interesuara për të.

Artikulli paraprak“Mundo Deportivo”: Hysaj nën vëzhgimin e gjigantit spanjoll
Artikulli tjetërA ju kujtohet Nicolas Anelka? Ja profesioni i tij i ri te skuadra holandeze e Roda Kerkrade…