Ish-sulmuesi i famshëm francez, Nicolas Anelka, pas pensionimit nga futbolli, tashmë ka marr një profesion të çuditshëm te skuadra nga liga e dytë e futbollit holandez Roda Kerkrade.

Sipas mediave franceze dhe holandeze, Anelka edhe zyrtarisht do të luajë rolin e këshilltarit te aksioneri më i madh te Roda Kerkrade, Aleksei Korotaev.

Artikulli paraprakRadha është për Fernandinho
Artikulli tjetërKy është pasardhësi i Aubameyang te Dortmundi