Don Balon” raporton se mesfushori kroat, Luka Modric, është duke konsideruar të ardhmen e tij në Santiago Bernabeu, andaj sipas mediave italiane zyrtarët e Milanit janë të gatshëm të hyjnë në garë për transferimin e tij në verën e vitit 2018.

Modric është një prej futbollistëve kryesorë te “Los Blancos”.

Por, e ardhmja e tij mund të mos jetë te skuadra e madhe madrilene./Korneri.net.

Artikulli paraprakKush do e fitonte “Topin e Artë” nëse nuk do ishin Ronaldo dhe Messi?
Artikulli tjetërE pabesueshme: Fenomeni Ronaldo beson në rikthimim e madh të Milanit këtë edicion! Foli edhe për Juventusin, Interin dhe Napolin…..