Revulucioni te skuadra italiane Inter ka filluar. Pasi në orët e vona të së martës klubi e shkarkoi trajnerin Stefano Pioli, në orët e hershme të mëgjesit të sotëm klubi i famshëm ka zyrtarizuar një emër të ri që do të jetë Koordinator teknik i grupit Suning dhe skuadrës, ndërsa ai është hiq më pak se ish drejtori sportiv i Romës, Walter Sabatini, shkruan Korneri.net.
“Jam shumë i kënaqur që arrita marrëveshje me një klub që ka një project shumë serioz dhe afatgjatë. Do ta jap kontributim tim te Inter dhe grupi Suning dhe besoj që së bashku do të bëjmë punë të mirë dhe ta kthejmë Interin në nivelet e larta”, ishin fjalët e para të Sabatinit. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilani i ardhshëm, një formacion me 6 super përforcime (FOTO)
Artikulli tjetërMandzukic nuk luan në finale!?