Ende pa nis mirë edicioni i ri në Premier League, tregimi është i njëjtë për klubin londinez. Aaron Ramsey pësoi lëndim në disfatën 3-4 nga Liverpool të dielën mbrëma në Emirates, dhe për shkak se ndien dhimbje në kofshën e këmbës së majtë dhe sipas mjekëve të klubit ai nuk do të mund të luajë minimum tri javë.

Është e paspjegueshme sesi lojtarët e Arsenalit lëndohen në çdo ndeshje, dhe kjo është njëra ndër arsyj kryesore pse nuk fiton kurrë kampionatin.

Nisin lëndimet te Arsenali

Artikulli paraprakFitore e vështirë e Chelsea ndaj West Ham
Artikulli tjetërEdhe 48 orë nga eksodi i madh, kush do të ikë tjetër nga Shqipëria?