Kylian Mbappe është lojtari më i përfolur i dy viteve të fundit dhe duket se tani e ardhmja e tij është vendosur.

Mbappe do të luajë për Real Madrid nga sezoni i ardhshëm, me lajmin që është bërë i ditur nga media gjermane “Bild”, sipas së cilës fenomeni francez ka vendosur të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të kontratës së tij, më 30 qershor 2024.

Kylian Mbappe është lojtari më i përfolur i dy viteve të fundit dhe duket se tani e ardhmja e tij është vendosur.

Mbappe do të luajë për Real Madrid nga sezoni i ardhshëm, me lajmin që është bërë i ditur nga media gjermane “Bild”, sipas së cilës fenomeni francez ka vendosur të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të kontratës së tij, më 30 qershor 2024.

/Supersport.al

Artikulli paraprakTre tifozë të Sevillas humbin jetën para ndeshjes së sontme ndaj Atl.Madrid
Artikulli tjetërSacha Boye, përforcim i madh i Bayern Munich