Mjaftuan dy përballjet Galatasaray-Bayern Munich, që gjiganti bavarez të merr një vendim të shpejtë.

Lëndimi i mrojtësit të djathtë, Noussair Mazraoui, ka bërë që Bayern të vjen një lojtarë të denjë në atë pozicion, dhe ka zgjedhur anëtarin e gjigantit turk, Sacha Boye, shkruan Korneri.net

Sipas informacioneve të fundit, Bayern ka kryer punë të madhe, sepse me shumë gjasë, 23-vjeçari i talentuar do t’i nënshtrohet të premtën vizitave mjekësore te Bayern. Sërish sipas disa burimeve, shuma të cilën Bayern i ka ofruar Galatasaray, është 15 milionë euro plus bonuse, për të arritur në 20 milionë. /Korneri.net

Artikulli paraprakNë Gjermani janë të bindur, Mbappe sezonin e ardhshëm do të luajë në La Liga
Artikulli tjetër“Gënjeshtar”, vëllai i Karim Benzema mohon rikthimin te Reali