Ka disa ditë që është duke spekuluar për një largim të mundshëm të Emanuele Giaccherini nga Napoli pas minutazhës tejet të dobët te skuadra e drejtuar nga Maurizio Sarri, por këmbëshpejti ka marrë përgjigje negative nga zyrtarët e klubit.

Sipas mediave italiane, Sarri i ka thën Giaccherinit se deri në merkaton e verës nuk ka asnjë mundësi që ai të largohet.

Kujtojmë që për Giaccherini ishin të interesuara Genoa dhe Torino.

Artikulli paraprakTrepça 89′ sikurse skuadrat evorpiane, niset drejt Turqisë për fazën përgatitore
Artikulli tjetërSerena Williams “mbretëreshë” në Australi, tash e para në botë