FLORENCE, ITALY - MAY 18: ACF Fiorentina head coach Vincenzo Montella looks on during the Serie A match between ACF Fiorentina and Parma FC at Stadio Artemio Franchi on May 18, 2015 in Florence, Italy. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Kur jemi tek fundi i merkatos verore, 18-herë kampioni italian Milan ka pasur një  verë aspak produktive në përforcime.

Që pas marrjes së drejtimit të Milanit, Vincenzo Montella kishte 5 kërkesa, por deri më tani asnjëren prej tyre nuk ia kanë plotësuar zyrtarët e klubit.

Musacchio, Zielinski, Badelj, Paredes dhe Cuadrado ishin caku i Montellas dhe mesa dukët Milan nuk do të transferojë asnjërin nga këta, kështu që në edicion e ri Montella do të duhët të ballafaqohet me futbollistët që ka në dispozicion, apo së paku deri në janar të vitit të ardhshëm kur kinezët do të hapin arkën për 85 mln euro për përforcime.

Artikulli paraprakFoto ekskluzive e Joao Mario
Artikulli tjetërLopetegui bën grumbullimin e parë: Jashtë listës Casillas, ftohet edhe supertalenti i Real Madrid