Një nga mesfushorët më të mirë brazilian aktualisht padyshim se është ai i skuadrës gjermane Wolfsburg, Luiz Gustavo, është duke numëruar muajt e fundit si futbollist i skuadrës nga Bundesliga.

Sipas mediave italiane, për Gustavo të interesuara janë skuadrat italiane, Juventus, Inter dhe Milan, por dukët që këta të fundit e kanë marrë shumë seriozisht avancimin e negociatave me Gustavo, pasi përfaqësues të klubit tashmë kanë filluar negociatat personalisht me futbollistin.

Artikulli paraprakPirlo tregohet mendjemadh: Verratti nuk është si unë, pasardhësi im te Italia akoma nuk….
Artikulli tjetërSerbët dhe rusët theren mes tyre, fajin ua hedhin shqiptarëve