Ishte ndeshje me shumë raste, por pa gola.

Rosonerët sërish nuk arrojnë fitore në Seri A, edhe pse krahasuar me ndeshjet e tjera këtë herë e meritoi 10 herë fitoren, por këtë e mohoi portieri i jashtëzakonshëm i Torinos, Salvatore Sirigu, që i ndali të gjitha gjuajtjet e vendasve, shkruan Korneri.net.

Më së shumti raste lëshoi kroati Nikola Kalinic i cili në start në ndeshjes qëlloi shtyllën, kurse edhe në tri raste të tjera edhe pse gati gjithmonë i vetmuar nuk shënonte, dhe me fishlkëllima të mëdha u zëvendësua, kurse Torino pati rastin më të mirë në ndeshje 8 minuta para fundit kur Montollivo e shtëpi golin e sigurtë duke e ndal topin ën vijën fatale pas gjuajtjes nga afërsia të Diego Falque.

Milan m betet 11 pikë larg zonën Champions League. /Korneri.net

Artikulli paraprakRoma gaboi rëndë, barazoi te Genoa
Artikulli tjetërNjë penallti në sekondat e fundit vendosi fitoren