Dy pikë të ëdha të humbura në garë për titull të kampionit.

Roma edher pse luajti më mirë, kishte ëpsrinë e një goli përballë Genoas në udhëtim, nuk ia doli në fund që të kthehet me pikë të plota pasi mesfushpori Daniele De Rossi shkaktoi penallti dhe u ndëshkua ma karton të kuq, andaj ishte e vështirë për kryeqytetasit të shënojnë edhe një gol tjetër, shkruan Korneri.net.

Epërsinë Romës ia dha Stephan El Shaarawy, kurse barazoi nga penalltia Gianluca Lapadula. Roma mbetet në kuotën e 31 pikëve, kurse Genoa ende mbetet në rrezik. /Korneri.net

Artikulli paraprakNapoli shënoi një herë për tre pikë të mëdha
Artikulli tjetërMilan nuk fitoi as ndaj Torinos