Vetëm pak çaste më parë, Gerard Deulofeu ka kryer me sukses vizitat mjekësore te Milan dhe shumë shpejt pritet edhe prezantimi i tij si lojtari më i ri i 18-herë kampionit në Serie A.

Sipas mediave italiane, Deulofeu do të bartë fanellën me numrin 7 qysh në momentin e parë të prezantimit si rossoner.

Artikulli paraprakNeymar si Ronaldinho!
Artikulli tjetër“Bombardohet” Juventus, klubi kinez me ofertë të pabesueshme për Daniel Alves