Trajneri i Gjilanit, Arnor Morina, u nda i kënaqur me rezultatin dhe në pëtgjithësi rrjedhën e lojës edhe pse beson se skuadrës së tij ju mohua një penallti.

“Në cofte se të kujtohet, thash se këtu nuk ka lojë, vetëm muskuj, angazhim dhe forcë. Edhe përkundër kësja fushe u tregua lojë e pëlqyer. Ajo që është me rëndësi ishte tempi madh i lojës. Barazimi është real. Drita ka pas iniciativën. Kemi një pretendim për penallti, por loja ishte e mirë”, deklaroi Morina për Supersport Kosova.

Artikulli paraprakI shënoi gol Donnarumas, rrëfehet portieri i Beneventos
Artikulli tjetërMan. United befasoi botën e futbollit, zyrtarizoi lojtarin që nuk e njeh askush