Hero i ditës, në Serie A padishim se mbetet emri i portierit të Beneventos, Albero Brignoli, i cili me golin e tij me kokë në sekondën e fundit i morri fitorën nga duart Milanit të Gatuusos.

Bringoli u shpreh jashtëzakonisht i lumtur pas përfundimit të takimit, duke theksuar se është diçka e jashtëzakonshme të shënosh në këtë mënyrë. ” “Është një emocion shumë i fortë, i papërshkrueshëm ia dedikoj këtë gol të gjihë atyre që na mbështesin dhe besojnë te ne. Në ato momente nuk kishim asgjë për të humbur, shkova përapra dhe në momentin e goditjës së topit mbylla sytë, duke gotopin në mënyrë instinktive”, tha heroi i Beneventos.

Artikulli paraprakDerbi i Anamoravës mbyllet në paqe
Artikulli tjetërKy është pengu i Arbnor Morinës, pas barazimit me Dritën