Mbyllet viti 2020 në Serie A.

Në Itali ka dal formacioni më i mirë i vitit kalendarik sipas ekspertëve, dhe pa asnjë dyshim në 11-shin më të mirë janë nga tre futbollistë të Milanit dhe Juventusit, dhe nga një të Interit, Veronës, Sassuolos, Romës dhe Lazios, shkruan Korneri.net

Portieri më i mirë i vitit që po e lëmë pas shpallet Silvestri (Verona). Në mbrojtje janë Cuadrado (Juventus), Hernandez (Milan), Kjaer (Milan), De Ligt (Juventus).

Në mesfushë janë: Locatelli (Sassuolo), Kessie (Milan) dhe Barella (Inter), kurse lojtarët e avansuar apo sulmues janë: Mkhytarian (Roma), Ronaldo (Juventus) dhe Immobile (Lazio). /Korneri.net

Artikulli paraprakRudimentary Criteria Of russian brides for marriage – The Best Routes
Artikulli tjetërNuk luhet ndeshja e sontme, Everton-Man.City, pesë raste me Covid te “citizens”