Pritej të ishte njëra ndër ndeshjet më inetersante të xhiros së 16-të, në Premier League.

Megjithatë, ndeshja Everton-Man.City e paraparë të luhej sonte nga ora 21.00, është shtyrë për një datë tjetër, pasi dolën pesë raste me Covid-19 te skuadra e Pep Guardolas, përcjell Korneri.net

Dy prej tyre dihet mirë se kush janë, Gabriel Jesus dhe Kyle Ëalker që ishin më infektuar më herët, ndërsa sonte kanë dal edhe pesë të tjerë, por emnrat e tyre për momentin nuk janë bërë të ditur. Përveç tyre, nuk dihet as kur mund të luhet kjo ndeshje e rëndësishme për kreun e tabelës. /Korneri.net

Artikulli paraprakKy është formacioni më i mirë i vitit 2020 kalendarik në Itali
Artikulli tjetërHow Do You Have a Great Rush While Playing On the net Roulette?