Burimet e mediave italiane të afërta me 18-herë kampionin italian Milan bëjnë të ditur se Ignazio Abate ka humbur besimin e zyrtarëve kinez dhe trajnerit Vincenzo Montella, andaj Fassone dhe Mirabelli janë duke punuar për të gjetur përforcime në pozitën e tij, shkruan “Korneri.net”.

Raportohet poashtu se pasuesi më i mundshëm i Abate pritet të jetë anëtari i Torinos, Davide Zappacosta ose ai i Atalantas, Andrea Conti./Korneri.net.

Artikulli paraprakMan City fitoi ndaj Leicester që shënoi penalltinë e cila nuk i pranohet për barazim!
Artikulli tjetërBundesliga thjeshtë spektakolare: Bayern fitoi te Leipzig në stilin e kampionit