Legjenda e futbollit rumun, Adrian Mutu, gjatë ditës së sotme ka dhën një deklaratë për mediat italiane dhe fokusi ishite fillimi i karrierës në futbollin italian.

“Isha vetëm 20 vjeç kur u transferova te Inter dhe aty gjeta një lum yjesh, por ishin vetëm dy lojtarë që futbollin e bënin shum të thjeshtë nëse i shihje në stervitje dhe ata dy ishin Ronaldo dhe Roberto Baggio, më një fjal ata ishin mahnitës”, u shpreh Mutu.

Artikulli paraprakYlli e Arsenalit e pranon: Luajë në Premier League, por ekipi im i zemrës është ky gjigant italian…
Artikulli tjetërLlapi mund të dobësohet dukshëm, Hamdi Namani në bisedime me gjigantët kroat