Sulmuesi fantastik francez i Arsenalit, Olivier Giroud, gjatë një interviste për mediat britanike është shprehur se skuadra e tij e fëmijërisë nuk është Arsenali apo ndonjë skuadër tjetër angleze, por gjiganti italian Milan.

“Jam i lumtur të Arsenali dhe du të qëndrojë këtu sa më gjatë që është e mundur, por që nga fëmijëria jam tifoz i Milanit. Të ju them të drejtën asnjëherë nuk kam pasur kontakte me Milanin edhe pse dikur e kisha ëndërr të isha pjesë e atij klubi”, tha Giroud.

Artikulli paraprakPamje tronditëse, peshëngritësi thyen shtyllën kurrizore duke ngritur shtangën (Video)
Artikulli tjetër“Isha vetëm 20 vjeç, Ronaldo e Baggio ishin mahnitës”