Interi vazhdon marshimin në Serie A.

Zikaltrit e Inzagit, triumfuan ndaj Lazios në “Olimpico” me rezultatin 0-2, duke thelluar diferencën e pikëve në +4 nga ndjekësi i parë Juventus. Ky ishte suksesi i tretë radhazi për Interistët, që e shohin veten në kuotën e 41 pikë.

Golat e Lautaro Martinez pas dhuratës së Marusic, dhe Thuram i siguruan 3 pikë të arta liderit dhe favorit kryesot përbtitull, të cilët në duelin e radhës do të presin Leccen në shtëpi. 

Artikulli paraprakBayern me lehtësi mposhti Stuttgart-in
Artikulli tjetërLille nuk lejon PSG të fitoj, David ua ndali festën kryeqytetasve