Nuk ka vend te Milan.

Edhe pse ishte transferuar nga Atalanta si njëri prej mbrojtësve të djathtë më të mirë në Itali katër vite më parë, klubi i madh ka kërkesa tjera dhe shumë shpesh ka kapërdirë lojtarë të tillë si Andrea Conti, që tashmë është afër shitjes, përcjell Korneri.net

Fiorentina duket se i ka mundësitë e duhura ekonomike për të blerë Andrea Contin plotësisht pas shitjes së Pol Lirola në Marseille. Gjatë javës do të ketë një përballje të drejtpërdrejtë midis agjentit të lojtarit dhe Milanin për të vlerësuar situatën dhe për të vlerësuar ofertën e mundshme, e cila nuk duhet të jetë më pak se 7 milionë euro.

Andrea Conti vlerëson destinacionin përfundimtar, klubi Rossoner është i hapur për një shitje të mundshme. Kjo është arsyeja pse në ditët e ardhshme mund të mbërrijnë lajme të rëndësishme për të ardhmen e mbrojtësit të mbyllur te Milan nga Davide Calabria dhe Diogo Dalot. /Korneri.net

Artikulli paraprakPresidenca e Barcelonës, afati për kandidatët është sot. Epidemiologët: “Më mirë të shtyhen zgjedhjet”
Artikulli tjetërKupa e Kosovës, derbi i madh që në 1/8 e finales