Para se Arsenali të lunate e më pas të regjistronte disfatë nga Everton në Goodison Park 2:1, erdhi lajmi nga Anglia se sulmuesi Olivier Giroud dhe mesfushori Francis Coquelin, janë marr vesh me kryesinë e klubit që ta vazhdojnë kontratën e tyre, i pari deri në vitin 2019, kurse i dyti deri më 2021.

 

 

 

Artikulli paraprakEverton më i mirë se Arsenali, kampionët sërish humbin
Artikulli tjetërBalkan League, Tirana bie përballë Sutjeskës