Everton është skuadra e vetme angleze që kurrë nuk arrin suksese të mëdha në Premier League, por është e vetmja që gjithmonë prish punë për të mëdhatë.

Njëjtë ishte edhe këtë herë në Goodison Park, ku Arsenali pësoi disfatën e dytë sezonale për tu kthyer një hap mbrapa, derisa Everton tashmë i afrohet Manchester United-it, në vetëm një pikë.

Topgjinjtë e nisën dika më mirë ndeshjen me golin e Alexis Sachez dhe intervenimit shum të dobët të portierit Maarten Stekelenburg, kurse vendasit të dy golat i shënoi me kokë. Të parin e realizoi Seamus Coleman, kurse të dytin Ashley Williams.

bournemouth

Kampioni aktual Leicester City humbi nga Bournemouth 1:0, me të vetmin gol që e shënoi Marc Pugh. Leicester është shumë larg zonës së Evropës.

 

Artikulli paraprakKthehen tifozët, Bashkimi deklason kundërshtarët
Artikulli tjetërDy “topgjinjë” afër kontratës së re