Asgjë e bukur në lojë, pas raste dhe akcione që vlejnë të përmenden, por ishte bukur vetëm në triubunat e stadiumit në Gjilan, pasi tifozët e të dyja skuadrave edhe këtë herë përgatitën atmosferë të bukur dhe spektakolare sidomos me mjete piroteknike të cilat ndalohen, por kjo e bëri pak më tërheqës këtë derbi lokal që i takoi Dritës me rezultat 0:1 me të vetmin gol tës hënuar nga Përparim Livoreka në minutën e 86, por pavarësisht këtij fakti Drita zyrtarisht do të luajë në barazh me shumë gjasë kundër skuadrës së tretë të Ligës së parë Vllazninë e Pozharanit. /Korneri.net

Artikulli paraprakLlapi fitoi ndaj Drenicës, por do të mbetet i treti në Vala Superligë
Artikulli tjetërLiria barazoi në fund te Feronikeli, prizrenasit me një këmbë në elitë