Ditën e djeshme është prezantuar si trajner i Milanit, Gennaro Gattuso pas stërvitjes së parë ka kuptuar se nuk do të ketë të gatshëm dy ‘yje’ gjatë përballjes së fundjavës kundër Beneventos.

Gattuso është njoftuar nga mjeku kryesor i ekipit, Stefano Mazzoni për dëmtimin e mesfushorit Hakan Calhanoglu dhe sulmuesit Fabio Borini, shkruan “Calcio.fanpage.it”.

Të dy lojtarët po vuajnë nga disa probleme muskulore, por Gattuso ngushëllohet me rikuperimin e argjentinasit, Lucas Biglia.

Artikulli paraprakKATËR OPSIONET E FFK-SË PËR PËRZGJEDHËSIN E RI – RRËFIMI I FADIL VOKRRIT
Artikulli tjetërDisa nga shkollat e futbollit organizojnë Turneun Dimëror “Fuboll e Miqësi”