Atletico Madrid dhe Real Madrid zhvilluan sonte derbin lokal, një ndeshje e cila pati shumë raste por që nuk pati gola.

Në fakt, ishin futbollistët e Realit ata që dominuan ndeshjen, mirëpo të përzgjedhurit e Diego Simeone ia dolën mjaftë mirë të menjanonin rrezikun.

Pas 12 xhirove në La Liga, Real Madrid dhe Atletico Madrid ndajnë pozitën tre dhe katër me nga 24 pikë të mbledhura./Korneri.net.

Artikulli paraprakNuk mjaftoi “perla” e Romagnoli, Napoli shkëputi pikët e plota
Artikulli tjetërNBA: Mbrëmje e rikthimeve të mëdha që rrallë ndodhin