Paris SG i përgjigjet me gjuhën e njëjtë Monacos në garë për titullin e kampionët. Kampioni aktual pati punë shumë të vështirë se Monaco pasi ishte në udhëtim te Lyon, por sulmuesi uruguaian Edinson Cavani, sërish doli të jetë vendimtarë me dy golat e tij, njërin nga penalltia.

Golin e vetëm për vendasit e shënoi Mathieu Valbuena, por nuk i mjaftoi edhe pse ai e barazoi rezultatin me të nis pjesa e dytë. Nice prinë me 33 pikë, ndërsa Monaco dhe PSG kanë nga 32…me një fjalë super kampionat edhe Ligue1.

 

Artikulli paraprakRoma mezi mposhti Pescaran, Memushaj shënoi për mysafirët
Artikulli tjetërArgjentina e fitoi Davis Cup