Për edicionin e ardhshëm po mendohet që tani brenda klubit londinez Chelsea. Pavarësisht se a do ta fitoj apo jo titullin e kampionit Antonio Conte në këtë edicion në Premier League, që për të është i pari, kjo mbetet për tu parë, mirëpo që tani po mendohet për fazën e sulmit. përforcimi i parë synohet të jetë anëtari i Sampdorias, Luis Muriel, që gjithmonë është pëlqyer nga Conte, dhe për 25-vjeçarin kolbian sipas mediave britanike janë të ndara që tani 28 milionë euro.

 

Artikulli paraprakBayern nuk e shet kurrë Muller-in, te Man.United!
Artikulli tjetërAtalanta shkëlqen edhe në Copa Italia, Juventusi kundërshtari i radhës