Atalanta po jeton periudhën më të artë në historinë e klubit. Në Serie A janë në krye të tabelës me top-skuadrat italiane, ndërsa ka kaluar edhe në 1/8 e finales në Copa Italia pas fitores 3:0 në shtëpi ndaj Pescara.

Golat për bergamasët i shënuan, Cristian Raimondi, Alberto Grassi dhe Aleksandar Pesic, duke dëshmuar se mund të fitojë pa asnjë problem edhe me skuadër të dytë.

Kundërshtari i radhës do të jetë Juventusi.

Artikulli paraprakChelsea mendon për sulmues nga Serie A
Artikulli tjetërGjashtë here Reali, shënon edhe riu Zidane