Legjenda e futbollit kroat, Zvonimir Boban, i ka quajtur si të paaftë lojtarët e Milanit pas humbjes së sotme nga Udinese me rezultat 2:1.

“Është për tu habitur se si humbet një ndeshje kaq lehtë. Këta futbollistë të Milanit nuk janë kampion bote, por luajnë me shumë mendjenadhësi. Duhet të jenë më të koncentruar, sepse tifozët presin shumë dhe këta po tregojnë pak”, u shpreh Boban për “Sky Sport”.

Artikulli paraprakCelina “skuqet”, por Twente fitoi
Artikulli tjetërMbrojtësi i Vitesse shkruan historinë: 25,127 minuta pa shënuar gol në kampionatin holandez