Champions League mbylli këtë të mërkurë fazën e grupeve, ndërsa u zbuluan të gjitha skuadrat që kaluan në raundin e 1/8-ave.

Pas Arsenal, PSV, Bayern Munich, Copenhagen, Real Sociedad, Inter, Real Madrid, Napoli, Manchester City, RB Leipzig që i kishin mbyllur të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve dhe Barcelona, Atletico Madrid, Lazio e Dortmund, që kishin siguruar matematikisht raundin e 1/8-ave, në ndeshjet e mbrëmjes u zbuluan edhe dy emrat e mbetur të 16-shes që do garojnë në fazën tjetër.

Pas fitores 5-3 ndaj Shakhtar, Porto iu bashkua ekipeve që do të konkurrojnë në fazën e 1/8-ave, ndërsa Paris Saint-Germain i mjaftoi barazimin 1-1 me Dortmund për të siguruar raundin e ardhshëm dhe për të nxjerrë Milan-n dhe Neëcastle jashtë Championsit.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Newcastle-Milan
Artikulli tjetërSuperkupa e Italisë në Arabi/ Ndryshojnë datat, shtyhen 4 duele të Serie A