Gjiganti turk Besiktas është afër përfundimit të marrëveshjes me sulmuesin e rrezikshëm Demba Ba, i cili edhe në sezonin 2014/15 ishte pjesë e skuadrës së madhe turke.

Mediat në Turqi bëjn të ditur se marrëveshje është afër përfundimit ndërmjet Besiktas dhe skuadrës kineze Shaghai Shenhua, ku shumë shpejt pritet zyrtarizimi i ish-sulmuesit të Chelsea.

Artikulli paraprakDebutim ëndrrash: Kosova e futsallës e deklasoi Norvegjinë
Artikulli tjetërPunë e kryer: Enis Zabërgja përforcon radhët e kësaj skuadre