Besa e Pejës ka kaluar në gjysmëfinaloe të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll pasi shënuan fitore minimale por të vlefshme 1:0 , pas autogolit tës hënuar nga Gentrit Dumani.
Në një ndeshje me nervozizëm, ndërpreje të shumta, por me dëshirë të madhe për të kualifikuar tutje, megjithatë më të mirë në këtë aspect dolën të jenë vendasit të cilët pas problemeve që patën pas përfundimit të ndeshjes kundër Trepçës’89 dhe dorëheqjes së trajnerit Gani Sejdiu, megjithatë trajneri i sapo emëruar Astrit Imami, ia doli të mposht një rival të madh dhe me këmbë të mbarë e nisi aventurën e tij te Besa.
Të premtën Besa do të kuptoj kundërshtarin e radhës.

Artikulli paraprakNadal dhe Federer sërish përballen mes vete
Artikulli tjetërEdhe Drenica kaloi në gjysmëfinale