Gjiganti spanjoll Barcelona ka ariitur marrëveshje me kompaninë Rakuten për fanellat e reja, një kompani elektronike japoneze, e cila e ka zënë vendin e Qatar Airways.

Marrëveshja e re e Barcës konsiderohet si një ndër më të mëdhatë sa i përket fanellave dhe besohet se klubi do të përfitojë 54 milionë euro brenda një viti, ndërsa marrëveshja është katërvjeçare.

Akoma nuk është zyrtarizuar fanella për ndeshjet si mysafirë dhe fanella e tretë, megjithëse gazeta spanjolle Sport ka dhënë idenë se si do të duken ato./Korneri.net.

Artikulli paraprakPogba nga Meka e shenjtë: Gjëja më e bukur që kam parë në jetën time….
Artikulli tjetërJoe Hart u pëshëndet me tifozët e Torinos