Gareth Bale është rikthyer në stërvitje dhe është duke i zhvilluar me ritëm të lartë të gjitha përgatitjet së bashku me pjesën tjetër të skuadrës. Uellsiani i cili ishte i lënduar dhe mungojë në shumë ndeshje të Realit, sidomos në fund të edicionit në La Liga, por përlundër mungesës së tij, klubin mbretëtor e fitoi në fund titullin në Primera, shkruan Korneri.net.

27-vjeçari i cili nuk luajti që nga disfata në El Clasico 2:3, tashmë duket në formë të mirë dhe i gatshëm që t’iu ndihmoj bashkëlojtarëve e tij për finalen e madhe të Ligës së Kampionëve që zhvillohet me 3 qershor në Cardiff, kundër kampionit italian dhe skuadrës së vetme pa humbje gjatë tërë këtij edicioni të ngjarjes kryesore evropiane Juventus. /Korneri.net

Artikulli paraprakChelsea, ofertë e mirë dhe e gjatë për trajnerin Conte
Artikulli tjetërWenger mund të përshëndetet në mënyrë më të mirë nëse fiton, ose…